Chmurki pomocnicze
REKLAMA


Sennik Online - litera N


Nabiał
Nabój
Naboje
Nabożeństwo
Nabrzmieć
Nabrzmienie
Nabytek
Nać
Nacierać
Nacinać
Naczepa
Naczynia
Naczynie
Nadzieja
Nadzieje
Nadzór
Nafta
Nagana
Nagie ciało
Nagietek
Nagniotki, odciski
Nagość
Nagranie
Nagrobek
Nagroda
Nakaz
Naklejać
Naklejka
Naleśnik
Naleśniki
Nalot
Namalować
Namaszczać
Namaszczenie
Namiętność
Namiot
REKLAMA
Namowa
Namyślać
Namyślać się
Napad
Naparstek
Napaść
Napis
Napisać
Napisy
Napiwek
Napój
Napoje
Narada
Narcyz
Narkoman
Narkotyk
Narkoza
Narodziny
Narodziny (poród
Narta
Narty
Narzeczeni
Narzeczona
Narzeczony
Narzędzia
Narzędzie
Narzekanie
Narzuta
Nasienie
Nasiona
Nasiono
Naśladować
Naśladowanie
Naśladowca
Nasłuchiwać
Nastolatek
Nastolatka
Nasturcje
Naszyjnik
Nauczać
Nauczyciel
Nauczyciele
Nauczycielka
Nauka
Naukowiec
Nawóz
Nawrócenie
Nazwisko
Nędza
Negliż
Nekrolog
Nektar
Nerki
Nerwowość
Nerwy
Niania
Nić
Nici
Niebezpieczeństwo
Niebo
Niebo (raj
Niebo - raj
Nieboskłon
Nieboszczyk
Niecierpliwość
Niedbałość
Niedola
Niedomaganie
Niedostatek
Niedziela
Niedźwiadek
Niedźwiedź
Niemoc
Niemowa
Niemowlak
Niemy
Nienawiść
Nieobecność
Niepełnosprawny
Niepewność
Niepogoda
Niepokój
Nieporządek
Nieposłuszeństwo
Niepowodzenie
Nieprzyjaciel
Nierób
Nierządnica
Niesmak
Nieśmiałość
Nieśmiertelność
Niespodzianka
Niespokojność
Niesprawiedliwość
Niestrawność
Nieszczęście
Nietoperz
Nieuczciwość
Nieufność
Nieumiarkowanie
Nieuprzejmość
Niewidoma
Niewidomy
Niewidzialność
Niewierność
Niewola
Niewolnica
Niewolnik
Niewypał
Niewypłacalność
Niezapominajki
Niezgoda
Nieznajoma
Nieznajomy
Nimfa
Nitowanie
Nobilitacja
Noc
Nocnik
Noga
Nogi
Noktowizor
Nora
Norki
Nos
Nosidełko
Nosiwoda
Nosorożec
Nosze
Notariusz
Notatnik
Notes
Nowina
Noworodek
Nowotwór
Nowożeńcy
Nowy rok
Nóż
Nóż w plecach
Nożyce
Nucić
Nudysta
Numer
Nurek
Nurkować
Nurkowanie
Nurt
Nuty

Dekoder snu, wpisz swój sen
Kalendarz Twoich snów

<<

Wrzesień 2021

>>
pon
wt
śr
czw
pt
sob
niedz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Pokaż wszystkie moje sny...

Schowek znaczeń

Aby dodać znaczenie snu do schowka należy kliknąć w ikonkę

Do czego służy schowek?
Schowek służy do przechowywania znaczeń kóre przyśniły Ci się we śnie. Gdy utworzysz listę znaczeń będziesz mógł w łatwy sposób przetłumaczyć swój sen.


REKLAMACo to jest sennik?

Podobno wszyscy śnimy, ale nie zawsze pamiętamy nasze sny. Chcąc nie chcąc, każdej nocy wkraczamy w nieznany świat, w którym nie obowiązują prawa fizyki, nie ma ograniczeń czasu i przestrzeni, a to, co na jawie byłoby pozbawione logiki, w sennym marzeniu wydaje się najnaturalniejsze w świecie. W śnie spotykamy w nim osoby zmarłe, doznajemy skrajnych emocji i przeżywamy najdziwniejsze wydarzenia.

Skąd się biorą sny i jaka jest ich funkcja?

Zapewne od momentu, kiedy jako ludzie zyskaliśmy samoświadomość, próbujemy dociekać, czym są sny i jakie jest znaczenie snów. Dawniej zastanawiali się nad tym głównie mędrcy, poeci, filozofowie i magowie, dzisiaj naukowe rozważania prowadzą psychiatrzy i psychologowie. Mimo wielu badań i eksperymentów nie udało się jednak ustalić precyzyjnych źródeł i funkcji snów. Może zatem warto zaufać intuicyjnym, gromadzonym przez wieki doświadczeniom ludzkości i objaśnieniom w tajemniczego języka marzeń sennych które często opisują senniki.

Współczesna nauka często odwołuje się do dokonań Zygmunta Freuda, twórcy słynnej metody psychoanalizy. W jego przekonaniu istotą marzeń sennych jest swego rodzaju odreagowanie naszych nieuświadomionych pragnień i potrzeb, przede wszystkim natury seksualnej. Współczesna psychologia w pewnym sensie nawiązuje do koncepcji Freuda, ujmując jednak zagadnienie nieco szerzej nasze sny są rezultatem przetwarzania przez mózg wszystkiego tego, czego doświadczyliśmy w ostatnim czasie, a z czym nasza psychika nie zdążyła się całkowicie uporać. Sen jest więc jakby projekcją wszystkich naszych przeżyć, ale wyrażoną w postaci zaszyfrowanej.

W poszukiwaniu - znaczenie snów...

Ktoś powiedział, że sen, którego nie próbujemy objaśnić, jest jak list, który wyrzucamy nie czytając. I chociaż bywają sny, których nie pamiętamy w ogóle lub zapominamy zaraz po przebudzeniu, to są i takie, które zapadają nam w pamięć na bardzo długo. Zdarzają się na pozór nic nieznaczące, nie wywierające żadnego wrażenia, ale trafiają się nam też koszmary, bądź sny wywołujące silne pozytywne emocje. Niezależnie od okoliczności, nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz nie próbowałaby dociec, co właściwie oznaczał jakiś konkretny sen.

Ezoterycy twierdzą, że sny umożliwiają kontakt z najgłębszymi pokładami naszej duchowości i duchową istotą egzystencji w ogóle. Mistyczną rolę marzeń sennych podkreślały dawne społeczności uznając je za bardzo ważne i przypisując im proroczą moc. W zasadzie każda starożytna cywilizacja, a także późniejsze kultury, miały swoje sposoby interpretacji snów. Nic dziwnego, że także człowiek współczesny, na pozór racjonalny i praktyczny, szuka podpowiedzi pozwalających mu zrozumieć tajemniczy i zazwyczaj niezrozumiały świat snu. Z pomocś tu może przyjść sennik.

Jak rozumieć swój sen.

Są takie motywy, które często powtarzają się w snach różnych osób woda, zmarły, latanie w powietrzu, wypadanie zębów, krew, ucieczka, schody itd. W większości wypadków te obrazy mają swój konkretny, chociaż symboliczny, sens. To nie tyle wizja przyszłości, co raczej projekcja naszej podświadomości, a ściślej mówiąc dręczących nas, aczkolwiek nieuświadomionych, problemów. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej podpowiedzi i z pomocą przyjdzie nam Sennik, który podpowie właściwą interpretację i tym sposobem przyczyni się, być może, do rozwiązania gnębiącej nas kwestii.

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz na jakiś czas miewa sny, których znaczenie jest dla niego niejasne. W takiej sytuacji przyda się sennik online, który będzie mógł nam w tym pomóc. Wbrew pozorom, sennik nie jest czymś przeznaczonym jedynie dla osób zainteresowanych szeroko rozumianą ezoteryką, bowiem w wielu przypadkach znaczenie naszych snów może płynąć wprost z podświadomości. W poniższym senniku każdy użytkownik zawsze znajdzie odpowiedź na jakiekolwiek dręczące go pytania. Sennik, tłumaczenia snów i wszystkie jego zasoby są zarówno bardzo zróżnicowane jak i przygotowane tak, aby mogły pomóc nam w absolutnie każdej sytuacji.

Sennik online: 16
All online: 543
Zalogowanych: 0
Hurtowe kopiowanie treści zabronione
Gen: 0.0241s, odsłon: , standard 14:09:38 Google+