Chmurki pomocnicze
REKLAMA


Sennik Online - litera C


Całować
Całun
Camping
Cap
Casting
Ceber
Cebula
Cebule
Cech
Cegielnia
Cegła
Cekiny
Cel
Cela
Celibat
Celować
Cement
Cennik
Centaur
Centrum handlowe
Cep
Cera
Cera twarzy
Cerata
Ceremonia
Cerkiew
Cerowanie
Certyfikat
Chałupa
Chart
Chata
Chatka
Chemia
Chemik
Chemikalia
Chichot
REKLAMA
Chińczycy
Chinina
Chiny
Chiromancja
Chirurg
Chleb
Chlew
Chłód
Chłopak
Chłopiec
Chłopka
Chłosta
Chmura
Chmury
Chochla
Chodnik
Choinka
Cholera
Chomąto
Chomik
Chorągiew
Choroba
Chory
Chować się
Chrabąszcz
Chronić się
Chronometr
Chrupki
Chrust
Chrusty
Chrypka
Chrystus
Chryzantema
Chryzantemy
Chrzan
Chrześcijanin
Chrześcijanka
Chrześniak
Chrzest
Chudy
Chuligan
Chusta
Chusteczka
Chusteczki
Chustka
Chustki
Chwalipięta
Chwasty
Chwytać
Ciągnąć
Ciągnik
Ciało
Ciastkarnia
Ciastko
Ciąża
Ciekawość
Cielak
Cielątko
Cielęcina
Cielęta
Ciemność
Cień
Cienie
Cieplarnia
Ciepło
Cierń
Ciernie
Cierpieć
Cieśla
Ciężar
Ciężarna
Ciężarówka
Ciężarówki
Ciotka
Cisza
Ciżemki
Cło
Cmentarz
Cnota
Córka
Coś w zębach
Cud
Cuda
Cudzołóstwo
Cudzoziemiec
Cukier
Cukierek
Cukierki
Cukiernia
Cyfry
Cygan
Cyganie
Cyganka
Cygaro
Cylinder
Cymbałki
Cymbały
Cynamon
Cynk
Cyprys
Cysterna
Cytra
Cytryna
Cytryny
Czajnik
Czapka
Czapla
Czara
Czarnoksiężnik
Czarodziej
Czarować
Czarownica
Czarownice
Czarownik
Czary
Czas
Czaszka
Czcionki
Czek
Czekać
Czekolada
Czekoladki
Czeladnik
Czepek
Czepiać się
Czepiec
Czereśnia
Czereśnie
Czerniak
Człowiek
Czołg
Czółno
Czoło
Czosnek
Czułości
Czuwać
Czworobok
Czyścić
Czyściec
Czytać
Czytelnia
Czyżyk

Dekoder snu, wpisz swój sen
Kalendarz Twoich snów

<<

Wrzesień 2021

>>
pon
wt
śr
czw
pt
sob
niedz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Pokaż wszystkie moje sny...

Schowek znaczeń

Aby dodać znaczenie snu do schowka należy kliknąć w ikonkę

Do czego służy schowek?
Schowek służy do przechowywania znaczeń kóre przyśniły Ci się we śnie. Gdy utworzysz listę znaczeń będziesz mógł w łatwy sposób przetłumaczyć swój sen.


REKLAMACo to jest sennik?

Podobno wszyscy śnimy, ale nie zawsze pamiętamy nasze sny. Chcąc nie chcąc, każdej nocy wkraczamy w nieznany świat, w którym nie obowiązują prawa fizyki, nie ma ograniczeń czasu i przestrzeni, a to, co na jawie byłoby pozbawione logiki, w sennym marzeniu wydaje się najnaturalniejsze w świecie. W śnie spotykamy w nim osoby zmarłe, doznajemy skrajnych emocji i przeżywamy najdziwniejsze wydarzenia.

Skąd się biorą sny i jaka jest ich funkcja?

Zapewne od momentu, kiedy jako ludzie zyskaliśmy samoświadomość, próbujemy dociekać, czym są sny i jakie jest znaczenie snów. Dawniej zastanawiali się nad tym głównie mędrcy, poeci, filozofowie i magowie, dzisiaj naukowe rozważania prowadzą psychiatrzy i psychologowie. Mimo wielu badań i eksperymentów nie udało się jednak ustalić precyzyjnych źródeł i funkcji snów. Może zatem warto zaufać intuicyjnym, gromadzonym przez wieki doświadczeniom ludzkości i objaśnieniom w tajemniczego języka marzeń sennych które często opisują senniki.

Współczesna nauka często odwołuje się do dokonań Zygmunta Freuda, twórcy słynnej metody psychoanalizy. W jego przekonaniu istotą marzeń sennych jest swego rodzaju odreagowanie naszych nieuświadomionych pragnień i potrzeb, przede wszystkim natury seksualnej. Współczesna psychologia w pewnym sensie nawiązuje do koncepcji Freuda, ujmując jednak zagadnienie nieco szerzej nasze sny są rezultatem przetwarzania przez mózg wszystkiego tego, czego doświadczyliśmy w ostatnim czasie, a z czym nasza psychika nie zdążyła się całkowicie uporać. Sen jest więc jakby projekcją wszystkich naszych przeżyć, ale wyrażoną w postaci zaszyfrowanej.

W poszukiwaniu - znaczenie snów...

Ktoś powiedział, że sen, którego nie próbujemy objaśnić, jest jak list, który wyrzucamy nie czytając. I chociaż bywają sny, których nie pamiętamy w ogóle lub zapominamy zaraz po przebudzeniu, to są i takie, które zapadają nam w pamięć na bardzo długo. Zdarzają się na pozór nic nieznaczące, nie wywierające żadnego wrażenia, ale trafiają się nam też koszmary, bądź sny wywołujące silne pozytywne emocje. Niezależnie od okoliczności, nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz nie próbowałaby dociec, co właściwie oznaczał jakiś konkretny sen.

Ezoterycy twierdzą, że sny umożliwiają kontakt z najgłębszymi pokładami naszej duchowości i duchową istotą egzystencji w ogóle. Mistyczną rolę marzeń sennych podkreślały dawne społeczności uznając je za bardzo ważne i przypisując im proroczą moc. W zasadzie każda starożytna cywilizacja, a także późniejsze kultury, miały swoje sposoby interpretacji snów. Nic dziwnego, że także człowiek współczesny, na pozór racjonalny i praktyczny, szuka podpowiedzi pozwalających mu zrozumieć tajemniczy i zazwyczaj niezrozumiały świat snu. Z pomocś tu może przyjść sennik.

Jak rozumieć swój sen.

Są takie motywy, które często powtarzają się w snach różnych osób woda, zmarły, latanie w powietrzu, wypadanie zębów, krew, ucieczka, schody itd. W większości wypadków te obrazy mają swój konkretny, chociaż symboliczny, sens. To nie tyle wizja przyszłości, co raczej projekcja naszej podświadomości, a ściślej mówiąc dręczących nas, aczkolwiek nieuświadomionych, problemów. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej podpowiedzi i z pomocą przyjdzie nam Sennik, który podpowie właściwą interpretację i tym sposobem przyczyni się, być może, do rozwiązania gnębiącej nas kwestii.

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz na jakiś czas miewa sny, których znaczenie jest dla niego niejasne. W takiej sytuacji przyda się sennik online, który będzie mógł nam w tym pomóc. Wbrew pozorom, sennik nie jest czymś przeznaczonym jedynie dla osób zainteresowanych szeroko rozumianą ezoteryką, bowiem w wielu przypadkach znaczenie naszych snów może płynąć wprost z podświadomości. W poniższym senniku każdy użytkownik zawsze znajdzie odpowiedź na jakiekolwiek dręczące go pytania. Sennik, tłumaczenia snów i wszystkie jego zasoby są zarówno bardzo zróżnicowane jak i przygotowane tak, aby mogły pomóc nam w absolutnie każdej sytuacji.

Sennik online: 17
All online: 541
Zalogowanych: 0
Hurtowe kopiowanie treści zabronione
Gen: 0.0358s, odsłon: , standard 14:13:04 Google+